Enige tijd geleden schreven wij een recensie van Het Geheim van de Klokkenmakers. Voor wie een voorproefje wil hebben van deze documentaire, is er nu een trailer beschikbaar. Deze vindt u hier. And what is more: de film is in de bioscoop te zien en wel op op zondag 14 februari in filmtheater Luxor in Zutphen.
Aansluitend op de vertoning wordt er gediscussieerd door:
Jacob van Kokswijk. Hij is een van de sprekers/deskundigen in de documentaire. Hij is onder meer hoogleraar virtuele werelden en doet in de film stevige uitspraken over mogelijke gevaren wanneer mensen zich teveel in de virtualiteit verliezen. www.kokswijk.nl.
Robert Overweg. Fotograaf en grafisch ontwerper. Momenteel is een expositie met werk van zijn hand te zien in hetzelfde Luxor in Zutphen. Werk waarbij hij als een soort straatfotograaf beelden heeft gezocht uit de wereld van gaming. Op zijn website zegt hij: ‘de door mensen gecreëerde virtuele werelden zijn vaak een directe kopie van de (echte) wereld maar met een grotere constante in schoonheid. De ervaring van het bekijken van een foto gemaakt in de virtuele wereld en in de echte wereld is vaak hetzelfde. De grens tussen de (echte) wereld en de virtuele wereld vervaagt even.” www.robertoverweg.com
David Nieborg. Docent aan de Universiteit van Amsterdam. Hij schrijft voor diverse websites en bladen over games en gamecultuur. In diverse wetenschappelijke publicaties verkent hij de invloed van commerciële gamecultuur, marketing en technologie. www.gamespace.nl
Gerard Cevaal. Filmmaker, zie film en website: www.hetgeheimvandeklokkenmakers.nl
Tags: david nieborg, documentaire, gerard cevaal, jacob van kokswijk, robert overweg